Vernisáž putovní výstavy Záchyt a ukládání CO2 – cesta k omezení  emisí v ovzduší popisující koloběh uhlíku v přírodě a principy zachytávání a ukládání CO2 odstartovala ve čtvrtek 16. dubna v hlavním vestibulu brněnské hvězdárny. Stejně jako celý projekt má výstava za cíl seznámit veřejnost s problematikou klimatických změn a technologií CCS jako jedním z řešení. Součástí výstavy byly přednášky v místním digitáriu seznamující návštěvníky vernisáže s globálním cyklem oxidu uhličitého a také s technologií CCS. Úvodní přednášku si připravil děkan Přírodovědecké fakulty Masarykovy Univerzity Jaromír Leichmann a dále vystoupil Olav Bolland z Norwegian University of Science and Technology v Trondheimu a podělil se s návštěvníky o norské zkušenosti s touto technologií. Po seznámení s tématem následovala krátká tisková konference a pak už samotná prohlídka připravených posterů a malé občerstvení k zpříjemnění výstavy. Výstava je zamýšlena jako putovní a v následujících měsících bude postupně k vidění na Přírodovědecké fakultě a Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity a v kampusu Masarykovy univerzity v Brně-Bohunicích.